SINGAPUR - HAMKORLIKNING NAVBATDAGI BOSQICHI
Oliy ta'lim tizimida xalqaro hamkorlikni rivojlantirish Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda–Oliy maktab) tomonidan asosiy yo’nalishlaridan biri sifatida katta e'tibor qaratilmoqda.
Shu munosabat bilan, bugun Oliy maktab va Nanyan biznes maktabi (Singapur) vakillari o'rtasida videokonferensaloqa shaklida birinchi biznes uchrashuv bo'lib o'tdi.
Muzokaralar davomida ikki tomon o'rtasida hamkorlikning istiqbolli yo'nalishlari, xususan,  ikki tomonlama diplom bilan MBA magistratura dasturini tashkil etish, marketing, moliya va biznes tahlillari sohasida qisqa muddatli kurslarni ishlab chiqish, shuningdek, startap loyihalarini tashkil etish va boshqa ko'plab masalalar ko'rib chiqildi.
Uchrashuv yuqori saviyada va juda samarali bo'lib o'tdi.
Nanyan texnologik universiteti qoshidagi Nanyan biznes maktabi (NBS) bu - Singapurdagi yagona biznes maktabi va Osiyo biznes maktablari reytingida uchinchi. Osiyodagi yagona Biznes maktab bo'lib, Yevropa sifat menejmenti tizimi (EQUIPS) tomonidan akkreditatsiyalangan markaz  tomonidan tasdiqlangan bo'lib, MBA dasturi Financial Times reytingida dunyoda 30-o'rinda turadi.

EXPANDING THE BORDERS OF COOPERATION: HEADING TO SINGAPORE
International cooperation is one of the main levers for the development of the higher education system, to which the Republican Graduate School of Business and Management (hereinafter -  Graduate School) accords great importance.
In this regard, today the representatives of the Graduate School and Nanyang Business School (Singapore) held the first business meeting at distance in the form of online video conferencing.
In the course of negotiations, they discussed prospective areas of cooperation between the two institutions, including the establishment of a double degree MBA program, the development of short-term courses in Marketing, Finance and Business Analytics, as well as the organization of start-up projects and much more.
The meeting was held at a high level and was very fruitful.
Nanyang Business School (NBS) of the Nanyang Technological University is the first business school in Singapore and the third in Asia. It is the only business school in Asia to be accredited by the European Quality Improvement System (EQUIS), with its MBA program ranked 30th