O'ZBEKISTONDA LOYIHALARNI BOSHQARISHNI AMALGA OSHIRISH ISTIQBOLLARI VA IPMA XALQARO UYUSHMASI TALQINIGA KO'RA "LOYIHA MENEJERI" SERTIFIKATINI OLISH TALABLARI
5 avgust 2020 yil soat 10 - 00 da, Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi va O`zbekiston loyiha boshqaruvi uyushmasi (IPMA-Uzbekistan) bilan hamkorlikda O'zbekistonda loyiha boshqaruvini joriy etish istiqbollari va IPMA xalqaro uyushmasi talqini bo'yicha «PROJECT MANAGER» (loyiha boshqaruvchisi) sertifikatini olish imkoniyatlariga bag'ishlangan onlayn Webinar o'tkazadi.
Tadbirda loyiha boshqaruvi sohasidagi mahalliy va xorijiy ekspertlar, jumladan, IPMA (Litva) vakili Vitautas Pugachevskis, O`zbekiston loyiha boshqaruvi uyushmasi (IPMA-Uzbekistan) boshqaruvi raisi - Jamshid Jalilov, O`zbekiston loyiha boshqaruvi uyushmasi ijrochi direktori - Husan Usmonov va boshqalar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etadilar.
Halqaro loyiha boshqaruvi uyushmasi (International Project Management Association, IPMA) – 1965 yilda Syurix shahrida (Shveytsariya) tashkil topgan notijorat professional uyushma hisoblanadi va u butun dunyo mamlakatlari mutaxassislarining loyiha boshqaruvi sohasida (Project Management) birlashuviga safarbar qiladi.
IPMA faoliyatining asosiy maqsadi butun dunyo miqyosida yaratuvchilikka qaratilgan faoliyatning barcha yo`nalishlari bo`yicha mutaxassislar, loyiha guruh va tashkilot vakillarining loyiha boshqaruvi bo`yicha qobiliyatlarini rivojlantirishga ko`maklashish hisoblanadi.

ПЕРСПЕКТИВЫ ВНЕДРЕНИЯ ПРОЕКТНОГО УПРАВЛЕНИЯ В УЗБЕКИСТАНЕ И ВОЗМОЖНОСТЬ ПОЛУЧЕНИЯ СЕРТИФИКАТА «PROJECT MANAGER» ПО ВЕРСИИ МЕЖДУНАРОДНОЙ АССОЦИАЦИИ IPMA
5 августа 2020 года в 10 - 00 часов, Республиканская высшая школа бизнеса и управления совместно с Ассоциацией проектного управления Узбекистана (IPMA_Uzbekistan) проведет онлайн вебинар, посвященный перспективам внедрения проектного управления в Узбекистане и возможности получения сертификата «PROJECT MANAGER» по версии Международной ассоциации IPMA.
В ходе мероприятия со своими докладами выступят местные и зарубежные эксперты в области проектного управления, среди которых Витаутас Пугачевскис представитель IPMA (Литва), Жамшид Жалилов, председатель правления АПУ Узбекистана, Хусан Усманов, исполнительный директор АПУ Узбекистана и другие.
IPMA (International Project Management Association) – международная организация, в состав которой входят национальные ассоциации более чем 50-ти стран, была основана в 1965 году в Цюрихе как некоммерческая профессиональная ассоциация. Основная цель – содействие в развитии, широком распространении и практическом применении методов и средств проектного управления по всему миру.