Joriy yilning 21-22 oktyabr sanalarida O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi (keyingi o’rinlarda – Oliy maktab) o’quv amaliyot darslari doirasida, magistratura tinglovchilarini avtomobilsozlik sanoati bilan yaqindan tanishtirish maqsadida, "O'zavtosanoat" AJning Andijon viloyatida joylashgan ishlab chiqarish ob'ektlariga ekskursiya tashkil qilindi.
Ekskursiyaning birinchi kunida tadbir ishtirokchilari “UzAuto Motors” AJ vakillari tomonidan iliq kutib olinib, to'g'ridan-to'g'ri Asaka shahrida joylashgan avtomobil zavodiga olib borildi.
So’ngra, mehmonlarga xavfsizlik bo'yicha instruktaj o’tilib, avtomobillarni yig'ishning to’liq jarayonini ko'rsatish maqsadida ishtirokchilarga presslash, yig'ish va payvandlash sexlariga ekskursiya uyushtirildi, shuningdek, 2022 yilning ikkinchi yarmidan sotuvga chiqishi rejalashtirilgan zamonaviy Chevrolet Tracker va Onix avtomobillarini yangi ishlab chiqarish liniyasini ko'rish imkoniga ega bo'ldi.
“UzAuto Motors” zavodiga bo’lgan ekskursiya yakunida ishtirokchilar o'zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob olishdi.
Ekskursiyaning keyingi kuni avtomobil sanoatida mahalliylashtirish mavzusiga bag'ishlangan bo'lib, unda ishtirokchilar avtomobilni isitish, sovutish, ventilyatsiya va ichki bezatish qisimlarini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan "UzErae Climate Control" va "Uz Tong Hong" qo'shma korxonalariga tashrif buyurishdi.
Fursatdan foydalanib, Oliy maktab nomidan "O'zavtosanoat" AJ, "UzAuto Motors" AJ va "Uzautocomponents" MCHJ rahbariyatiga samimiy qabul va yuqori saviyada tashkillashtirilgan ekskursiyalar uchun o’z minnatdorchiligimizni bildiramiz!

ПРЕДСТАВИТЕЛИ ВЫСШЕЙ ШКОЛЫ ПОСЕТИЛИ ПРОИЗВОДСТВЕННЫЕ ОБЪЕКТЫ АО «УЗАВТОСАНОАТ» - С ЛИСТА МЕТАЛЛА ДО ГОТОВОГО АВТОМОБИЛЯ
21-22 октября текущего года в рамках учебной практики состоялись выездные занятия и экскурсии для слушателей магистратуры Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан (далее – Высшая школа) на производственные объекты АО «Узавтосаноат» расположенные в Андижанской области, в целях их ознакомления с автомобильной промышленностью страны, где они смогли воочию увидеть весь цикл производства.
В первый день экскурсии участники мероприятия были тепло встречены представителями компании АО “UzAuto Motors” и направились непосредственно в сам автомобильный завод, расположенный в городе Асака.
По прибытию на завод для гостей был проведен обязательный инструктаж по технике безопасности после чего была организована экскурсия в прессовый, сборочный и сварочные цеха, а также одними из первых смогли увидеть новую линию по производству современных автомобилей Chevrolet Tracker и Onix, которые будут доступны в продаже со второй половины 2022 года.
В завершении экскурсии на заводе АО “UzAuto Motors” прошла секция вопросов и ответов, где участники смогли получить ответы на все интересующие их вопросы.
Следующий день экскурсии был посвящен теме локализации в автомобильной промышленности в ходе которого участники посетили такие совместные предприятия, как «UzErae Climate Control» и «Uz Tong Hong», которые специализируются на производстве систем обогрева, охлаждения, вентиляции, кондиционирования и деталей внутренней отделки автомобиля.
Пользуясь случаем, от имени Высшей школы выражаем огромную благодарность руководству АО «Узавтосаноат», АО “UzAuto Motors” и ООО Uzautocomponents за проведенные экскурсии за теплый и радушный прием!