OLIY MAKTAB VA TOSHKENTDAGI TMC INSTITUTI O'RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida (keyingi o'rinlarda – Oliy maktab) xorijiy oliy o’quv yurtlari vakillari bilan navbatdagi rasmiy uchrashuv bo'lib o'tdi. Bu galgi faxriy mehmonlar - Toshkentdagi TMC institutining o'quv ishlari bo’yicha direktori Lesli Braun boshchiligidagi vakillari bo’ldi. Iliq qabuldan so'ng, mehmonlar Oliy maktabning katta majlislar zaliga taklif etilib, tadbirning rasmiy qismi o’tkazildi.
Shuningdek, mehmonlar tomonidan Singapurdagi TMC Akademiyasining direktori janob Jon Li va Buyuk Britaniyadagi TMC Akademiyasining raisi professor Tim videokonferensaloqa orqali muzokaralarda faol ishtirok etib, TMC institutining rivojlanish tarixi va hozirgi faoliyati haqida qisqacha so’zlab berishdi. Oliy maktab direktori Ilhom O'rinboevich javob nutqida mehmonlarga Oliy maktab erishgan yutuqlari va o'z oldiga qo'ygan rivojlanishning ustuvor yo'nalishlari to’g’risida so’zladi.
Xususan, uchrashuv doirasida ta'lim sohasida o'zaro manfaatli hamkorlik masalalari, qo'shma ta’lim dasturlari, ilmiy anjumanlar, mahorat darslari va boshqa ilmiy -ma'rifiy tadbirlarni ishlab chiqish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirning rasmiy qismi tomonlar o'rtasidagi aloqalarni yanada mustahkamlashga xizmat qiladigan hamkorlik memorandumi imzolanishi bilan yakunlandi.
Uchrashuv so’ngida, mehmonlarga Oliy maktabning o'quv xonalari, ma'ruza zallari, kutubxona, hamda xodimlarining ish jarayonlari bo’ylab ekskursiya uyushtirildi.
Do'stona va konstruktiv ruhda o'tgan uchrashuv yakunida tomonlar o’zaro hamkorlikni davom ettirishga tayyor ekanliklarini qayd etdilar.

ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ МЕЖДУ ВЫСШЕЙ ШКОЛОЙ И ИНСТИТУТОМ TMC В ТАШКЕНТЕ
В Высшей школе бизнеса и предпринимательства (далее - Высшая школа) прошла очередная деловая встреча с представителями зарубежных вузов. Почетными гостями в этот раз стали представители института TMC в Ташкенте во главе с директором по учебной работе г-ном Лэсли Брауном. После теплого приема, гостей пригласили в большой переговорный зал Высшей школы, где прошла официальная часть мероприятия.
Также, со стороны гостей в ходе переговоров активное участие посредством видеоконференцсвязи приняли директор Академии TMC в Сингапуре г-н Джон Ли и председатель Академии TMC в Великобритании профессор Тим, где они рассказали об истории развития и нынешней деятельности института TMC. В ответной речи директор Высшей школы Ильхом Уринбаевич также рассказал гостям о достижениях и приоритетных направлениях развития, которые ставит перед собой вуз.
В частности, в рамках встречи обсуждались вопросы взаимовыгодного сотрудничества в сфере образования, разработка совместных программ по повышению квалификации, проведения научных конференций, мастер-классов и других научно-образовательных мероприятий.
Официальная часть мероприятия завершилась подписанием Меморандума о сотрудничестве который послужит дальнейшему укреплению отношений между сторонами.
Далее для была проведена обзорная экскурсия, в ходе которой гости осмотрели учебные аудитории, лекционные залы, библиотеку и ознакомились с рабочими процессами сотрудников Высшей школы.
В завершении встречи, которая прошла в атмосфере взаимопонимания и конструктивности стороны отметили готовность к продолжению укрепления сотрудничества между вузами.