Oliy maktab va AlmaU (Qozog'iston) o'rtasida hamkorlik Memorandumi imzolandi
2021 yil 10 iyun kuni, O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida (keyingi o'rinlarda–Oliy maktab) Qozogʻistonning “AlmaU” Olmaota menejment universiteti prezidenti - Asilbek Kojaxmetov xamda AlmaU rektori - Yerbol Suleymenov bilan rasmiy uchrashuv bo'lib o'tdi.
Oly maktab direktori - I. Umrzaqov mehmonlarni Oliy maktab tomonidan so'nggi yillarda amalga oshirilayotgan ishlar va kelajakdagi rejalar bilan yaqindan tanishtirdi.
Uchrashvda tomonlar o'rtasida o'zaro anglashuv memorandumi imzolandi.
Imzolangan hujjatga ko'ra, Oliy maktab va AlmaU quyidagi yo'nalishlarda hamkorlik imkoniyatlarini ko'rib chiqadilar:
• konsalting va o'quv dasturlari va loyihalarini amalga oshirish;
• Qo'shma faoliyatni rivojlantirish, hamkorlikda tadqiqotlar va loyihalarni amalga oshirish uchun professor-o'qituvchilar almashinuvi;
• o'quv-uslubiy materiallar, adabiyotlar, maqolalar va o‘quv dasturlari masalalari bo'yicha ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirish;
• akademik materiallar va akademik nashrlar almashinuvi;
• o'quv rejalari va o'quv dasturlarini ishlab chiqish;
• tadbirkorlik sohasida  tadqiqotlar va nashrlar ustida ishlash, ilmiy tadqiqotlar o'tkazish;
• tinglovchilar, professor-o'qituvchilar va ma'muriy xodimlar o’rtasida o'zaro malaka oshirish (stajirovka) qo’shma dasturlarini yo’lga qo’yish;
• qisqa muddatli qo'shma kurslarni joriy etish;
• xalqaro tadbirkorlik bo'yicha mahorat darslari, ma’ruzalar, konferensiyalar va boshqa ilmiy-ta'limiy tadbirlarni o'tkazish;
• “Ikki diplom” (double degree) qo'shma dasturlari, magistratura va doktorantura qo'shma loyihalarini.

A Memorandum of Cooperation was signed between the Graduate school and AlmaU (Kazakhstan)
June 10, 2021, at the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction of the Republic of Uzbekistan (hereinafter - the Graduate School) President of Almaty Management University, "AlmaU" Kazakhstan - Asilbek Kozhakhmetov and Rector of AlmaU - Yerbol Suleymenov held an official meeting.
The director of the Graduate School - I.Umrzakov acquainted the guests with the work carried out by the University in recent years and future plans.
A memorandum of understanding was signed between the parties. According to the signed document, the Graduate School and AlmaU will consider opportunities for cooperation in the following areas:
• implementation of consulting and training programs and projects;
• exchange of professors and teachers for the development of joint activities, joint research and projects;
• development of bilateral relations in the field of teaching materials, literature, articles and curricula;
• exchange of academic materials and academic publications;
• development of curricula and study programs;
• working on research and publications in the field of entrepreneurship, conducting research;
• establish joint internship programs for students, faculty and administrators;
• introduction of short-term joint courses;
• conducting master classes, lectures, conferences and other scientific and educational events on international entrepreneurship;