“RAQAMLI IQTISODIYOT SHAROITIDA BIZNES VA TADBIRKORLIKNI RIVOJLANTIRISHNING DOLZARB MUAMMOLARI” MAVZUSIDAGI XALQARO ILMIY-AMALIY ONLAYN KONFERENSIYA BO’LIB O’TADI
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI IQTISODIY TARAQQIYOT VA KAMBAG‘ALLIKNI QISQARTIRISH VAZIRLIGI
BIZNES VA TADBIRKORLIK OLIY MAKTABI
Xalqaro ilmiy-amaliy onlayn konferensiya
AXBOROT XATI
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 7 martdagi 101-F-sonli Farmoyishi ijrosini ta'minlash maqsadida 2022 yilning 23 dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Raqamli iqtisodiyot sharoitida biznes va tadbirkorlikni rivojlantirishning dolzarb muammolari” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy onlayn konferensiya tashkillashtirilmoqda.
Ilmiy-amaliy konferensiya tili: o‘zbek, ingliz va rus tillari.
Konferensiya tashkilotchilari: O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vazirligi, Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi.
Hamkorlar: Handong Global University, European School of Business & Management (ESMT), Ajou University, Gachon University, Solbridge University, MIP, Jahon banki, BMTTD va boshqalar.
Tezislarni 2022 yilning 30 dekabrgacha conference@rgsbm.uz elektron adresga yuborishingiz mumkin.
Taqdim etilgan axborot aniqligi uchun mualliflar shaxsan javobgardir. Tezis matni tahrir qilingan va rasmiylashtirishning texnik talablarga qat‘iy mos kelishi kerak. Ilmiylik va texnik rasmiylashtirish talablariga javob bermaydigan, shuningdek, plagiatga asoslangan maqolalar ko'rib chiqilmaydi (ular haqida ogohlantirishni yoki tuzatishni tashkiliy qo'mita o‘z zimmasiga olmaydi).
Mualliflar faqat bitta tezis bilan ishtirok etishlari mumkin (hammuallif sifatida ikkinchi tezisga talabgorlik qilish huquqi beriladi). Konferensiya yakunlari bo'yicha konfentsiya materiallari to'plami chop etilishi rejalashtirilgan. Ekspertlarning ijobiy tavsiyasini olgan va nashr xarajatlari uchun to‘lovni amalga oshirgan mualliflarning tezislari konferensiya to'plamida chop etiladi. Konferensiya to‘plami chiqadigan davrga qadar tezis chop ettirilishi yoki rad etilganligi bo'yicha ma'lumot berishni tashkiliy qo'mita o‘z zimmasiga olmaydi.
Ilmiy ma'ruza tezislarini rasmiylashtirishga qo'yilgan texnik talablar:
• tezis hajmi: tezis matni 3-5 betdan oshmasligi kerak;
• matn muharriri – Ms Word;
• varaq formati – A4 o'lchovli, kitob shakli, matnning har bir tomonidan – 20 mm;
• shrift: garnitura – Times New Roman, 14 kegl’ kattaligida;
• xat boshi – 1,0 sm, qator oralig'i – 1,5 intervalda;
• tezis yuqori qismida mavzu bosh harflarda yoziladi, bir qatordan keyin o'ng tomonda muallif ma'lumotlari ko'rsatiladi. Bir qatordan keyin tezisning asosiy matni beriladi;
• jadval va grafiklar Ms Excel formatida; rasm va sxemalar Ms Word formatida; formulalar Ms Equation muharririda;
• barcha jadval, grafik, rasm va sxemalarning manbasi va izohi keltirilishi shart;
• foydalanilgan manba va adabiyotga havolalar asosiy matn ichida [1] ko'rinishda bo'lishi lozim (na'munaga qarang).
• fayl muallifning familiyasi va ismi bilan nomlanadi (misol uchun: Shodmonov_Abdula_tezis.doc).
• Tezis yakunida muallif bilan bog'lanish uchun muallif uyali aloqa raqami ko'rsatilsin.
Konferensiyaning tashkiliy badali va materiallar to'plamining nashr xarajatlari sifatida tezisning har bir beti uchun 30000 so'm deb belgilangan (to'lov rekviziti: 8600332939470633 [Riksiev Nematjon]).

Международная научно-практическая онлайн конференция: “Актуальные проблемы развития бизнеса и предпринимательства в условиях цифровой экономики”
МИНИСТЕРСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ И СОКРАЩЕНИЯ БЕДНОСТИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН
ВЫСШАЯ ШКОЛА БИЗНЕСА И ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА
Международная научно-практическая конференция
В целях обеспечения реализации Распоряжения Кабинета Министров Республики Узбекистан от 7 марта 2022 года № Ф-101 и 23 декабря
2022 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономического развития и сокращения бедности проводится международная научно-практическая конференция на тему “Актуальные проблемы развития бизнеса и предпринимательства в условиях цифровой экономики”.
Язык научно-практической конференции: узбекский, английский и русский.
Организаторы конференции: Министерство экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан, Высшая школа бизнеса и предпринимательства.
Партнеры: Handong Global University, European School of Business & Management (ESMT), Ajou University, Gachon University, Solbridge University, Всемирный банк, ПРООН, БГЭУ, MIP и другие.
Тезисы можно присылать на адрес conference@rgsbm.uz до 30 декабря 2022 года.
Авторы несут персональную ответственность за достоверность предоставленной информации. Текст тезиса должен быть отредактирован и строго соответствовать техническим требованиям оформления.
Тезисы, не соответствующие научно-технического требованиям, а также написанные на плагиате, рассматриваться не будут (Оргкомитет не обязуется предупреждать или исправлять их).
Авторы могут участвовать только с одним тезисом (соавторы имеют право подать второй тезис). По итогам конференции будет опубликован сборник материалов конференции. Тезисы авторов, получивших положительные рекомендации экспертов и оплативших издательские расходы, будут опубликованы в сборнике материалов конференции.
Оргкомитет не несет ответственности за предоставление информации о публикации или отклонении тезисов до публикации сборников материалов конференции.
Технические требования к научным тезисам:
- объем тезиса: текст тезиса не должен превышать 3-5 страниц;
- текстовый редактор – Ms Word;
- формат листа – формат А4, книжная, с каждой стороны текста – 20 мм;
- шрифт: гарнитура – Times New Roman, размер 14 кегль;
- абзац – 1,0 см, междустрочный интервал – 1 интервала;
- в верхней части тезиса заглавными буквами пишется тема тезиса, справа после строки указываются данные автора. Через одну строку приводится основной текст тезиса;
- таблицы и графики в формате Ms Excel; картинки и схемы в формате Ms Word; формулы в редакторе Ms Equation;
- Источники и пояснения ко всем таблицам, графикам, рисункам и диаграммам должны быть предоставлены;
- Ссылки на источник и использованную литературу должны быть в виде [1] в основном тексте (см. Пример).
- Файл назван по фамилии и имени автора (например: Shodmonov_Abdula_tezis.doc).
- В конце тезисов указать номер мобильного телефона автора для связи с автором.
Организационная стоимость конференции и стоимость публикации сборника материалов установлены в размере 30000 суммой за каждую страницу тезиса (Платежные реквизиты: 8600332939470633 [Riksiev Nematjon]).
Адрес оргкомитета: город Ташкент, Мирабадский район, улица Мирабад, 25.
Тел.: (99871) 239-03-17, 239-03-02.
Пример по содержанию представляемых тезисов
Шодмонов А.Х. – Главный специалист отдела
Высшей школы бизнеса
и предпринимательства,(ВШБ) к.э.н., доц.
((99)-000-00-00)
НАЗВАНИЕ ТЕЗИСА
Основной текст. Основной текст. Основной текст [1]. Основной текст. Основной текст. Основной текст. Основной текст. Основной текст. Основной текст. Основной текст.