XALQARO ILMIY-AMALIY ONLAYN KONFERENTSIYA
2021 yilning 23 dekabr sanasida O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Raqamli iqtisodiyot sharoitida korporativ tuzilmalar va tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish istiqbollari” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy onlayn konferentsiya bo'lib o'tadi.
Konferentsiya quyidagi sho’balarni o'z ichiga oladi:
1-sho'ba. “Raqamli iqtisodiyot: jahon tajribasi, muammo va yechimlar, rivojlantirish istiqbollari”.
2-sho'ba. “Korporativ tuzilmalarda boshqaruv samaradorligini oshirish yo'nalishlari”.
3-sho'ba. “Kichik biznes va tadbirkorlikni rivojlantirish – kambag'allikni qisqartirishning ustuvor yo'nalishi sifatida”.
4-sho'ba. “Tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirishda loyihaviy yondashuv”.
5-sho'ba. “Raqamli iqtisodiyot sharoitida kapital bozorini rivojlantirishning ustuvor yo'nalishlari”.
Konferentsiyaning ishchi tillari: o'zbek, ingliz va rus tillari.
Konferentsiya tashkilotchilari: O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi, Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi.
Hamkorlar: Handong Global University, Gachon University, Solbridge University, Ajou University, European School of Business & Management (ESMT), Jahon banki, BMTTD, BGEU, MIP va boshqalar.
Tezislar 2021 yilning 15 dekabr sanasiga qadar conference@rgsbm.uz elektron manziliga yuborilishi kerak.
Taqdim etilgan axborot aniqligi uchun mualliflar shaxsan javobgardir. Tezis matni tahrir qilingan va rasmiylashtirishning texnik talablarga qat'iy mos kelishi kerak. Ilmiylik va texnik rasmiylashtirish talablariga javob bermaydigan, shuningdek, plagiatga asoslangan maqolalar ko'rib chiqilmaydi (ular haqida ogohlantirishni yoki tuzatishni tashkiliy qo'mita o'z zimmasiga olmaydi).
Mualliflar faqat bitta tezis bilan ishtirok etishlari mumkin (hammuallif sifatida ikkinchi tezisga talabgorlik qilish huquqi beriladi). Konferentsiya yakunlari bo'yicha konfentsiya materiallari to'plami chop etilishi rejalashtirilgan. Ekspertlarning ijobiy tavsiyasini olgan va nashr xarajatlari uchun to'lovni amalga oshirgan mualliflarning tezislari konferentsiya to'plamida chop etiladi. Konferentsiya to'plami chiqadigan davrga qadar tezis chop ettirilishi yoki rad etilganligi bo'yicha ma'lumot berishni tashkiliy qo'mita o'z zimmasiga olmaydi.
Konferentsiyaning tashkiliy badali va materiallar to'plamining nashr xarajatlari sifatida tezisning har bir beti uchun 30000 so'm deb belgilangan (to'lov rekviziti: 8600332939470633 [Riksiev Nematjon]).
Zoom: https://bit.ly/3F1f1do
Tashkiliy qo'mita manzili: Toshkent shahar, Mirobod tumani, Mirobod ko'chasi, 25 uy.
Tel.: (99871) 239-03-17, 239-03-02.
• tezis hajmi: tezis matni 3-5 betdan oshmasligi kerak;
• matn muharriri – Ms Word;
• varaq formati – A4 o'lchovli, kitob shakli, matnning har bir tomonidan – 20 mm;
• shrift: garnitura – Times New Roman, 14 keglь kattaligida;
• xat boshi – 1,0 sm, qator oralig'i – 1,5 intervalda;
• tezis yuqori qismida mavzu bosh harflarda yoziladi, bir qatordan keyin o'ng tomonda muallif ma'lumotlari ko'rsatiladi. (Muallifning telefon raqami ko'rsatilsin). Bir qatordan keyin tezisning asosiy matni beriladi;
• jadval va grafiklar Ms Excel formatida; rasm va sxemalar Ms Word formatida; formulalar Ms Equation muharririda;
• barcha jadval, grafik, rasm va sxemalarning manbasi va izohi keltirilishi shart;
• foydalanilgan manba va adabiyotga havolalar asosiy matn ichida [1] ko'rinishda bo'lishi lozim (na'munaga qarang).

МЕЖДУНАРОДНАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
23 декабря 2021 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономического развития и сокращения бедности пройдет дистанционная международная научно-практическая конференция на тему «Перспективы развития корпоративных структур и предпринимательства в цифровой экономике».
Конференция включает в себя следующие секции:
1. Секция. Цифровая экономика: мировой опыт, проблемы и решения, перспективы развития”;
2. Секция. “Направления повышения эффективности управления в корпоративных структурах”;
3. Секция. “Развитие малого бизнеса и предпринимательства как приоритетное направление сокращения бедности”;
4. Секция. “Проектный подход к развитию предпринимательской деятельности”;
5. Секция. “Приоритеты развития рынков капитала в цифровой экономике”
Рабочие языки конференции: узбекский, русский, английский
Организаторы конференции: Министерство экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан, Высшая школа бизнеса и предпринимательства.
Партнеры: Handong Global University, Gachon University, Solbridge University, Ajou University, European School of Business & Management (ESMT), Всемирный банк, ПРООН, БГЭУ, MIP и другие.
Файлы с тезисом необходимо отправить на электронную почту conference@rgsbm.uz до 15 декабря 2021 года.
Авторы несут персональную ответственность за достоверность предоставленной информации. Текст тезиса должен быть отредактирован и строго соответствовать всем требованиям оформления и необходимому уровню оригинальности.
Тезисы, не соответствующие требованиям конференции рассматриваться не будут (Оргкомитет не обязуется предупреждать или исправлять их).
Авторы могут участвовать только с одним тезисом (соавторы имеют право подать второй тезис). По итогам конференции будет опубликован сборник материалов конференции. Тезисы авторов, получивших положительные рекомендации экспертов и оплативших издательские расходы, будут опубликованы в сборнике материалов конференции.
Организационная стоимость конференции и стоимость публикации сборника материалов установлены в размере 30000 суммой за каждую страницу тезиса (Платежные реквизиты: 8600332939470633 [Riksiev Nematjon]).
Zoom: https://bit.ly/3F1f1do
Адрес оргкомитета: город Ташкент, Мирабадский район, улица Мирабад, 25.
Тел.: (99871) 239-03-17, 239-03-02
• объем тезиса: текст тезиса не должен превышать 3-5 страниц;
• текстовый редактор – Ms Word;
• формат листа – формат А4, книжная, с каждой стороны текста – 20 мм;
• шрифт: гарнитура – Times New Roman, размер 14 кегль;
• абзац – 1,0 см, междустрочный интервал – 1,5 интервала;
• в верхней части тезиса заглавными буквами пишется тема тезиса, справа после строки указываются данные автора. Через одну строку приводится основной текст тезиса;
• таблицы и графики в формате Ms Excel; картинки и схемы в формате Ms Word; формулы в редакторе Ms Equation;
• Источники и пояснения ко всем таблицам, графикам, рисункам и диаграммам должны быть предоставлены;
• Ссылки на источник и использованную литературу должны быть в виде [1] в основном тексте (см. Пример).
• Файл назван по фамилии и имени автора (например: Shodmonov_Abdulldoc).
• В конце тезисов указать номер мобильного телефона автора для связи с автором.
Шодмонов А.Х. – Главный специалист отдела
Высшей школы бизнеса и предпринимательства, к.э.н., доц.
НАЗВАНИЕ ТЕЗИСА
Основной текст. Основной текст. Основной текст [1]. Основной текст. Основной текст. Основной текст. Основной текст. Основной текст. Основной текст. Основной текст.