BMTTDning O'zbekistondagi vakolatxonasi vakillari bilan uchrashuv
2021 yil 18 fevral kuni, O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi (keyingi o'rinlarda–Oliy maktab) rahbariyati BMT Taraqqiyot dasturining (BMTTD) ning O‘zbekistondagi vakolatxonasi, Inklyuziv o’sish bo’limi rahbari, Diyora Kabulova, Inklyuziv o'sish bo'limi loyihalarini qo'llab-quvvatlash bo'yicha mutaxassisi Baxtiyor Rajabov, BMTTD Aid for Trade loyiha menejeri – Dilshod Akbarov va Promoting Youth Employment loyiha menejeri – Sagitjan Aytjanov bilan ishchi uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar hamkorlikning o'zaro manfaatli va istiqbolli yo'nalishlari, shu jumladan ta'lim sohasidagi hamkorlikni yanada kengaytirish masalalari muhokama etildi.
Oliy maktab rahbariyatiga BMTTD ning amaldagi va kelajakdagi loyihalar xamda tenderlar bilan tanishib chiqish uchun o’z takliflarini taqdim qilishdi.

Meeting with the UNDP representative office in Uzbekistan
On February 18, 2021, the administration of the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction of the Republic of Uzbekistan (hereinafter - the Graduate School) met with the Representative of the United Nations Development Program (UNDP) in Uzbekistan - Diyora Kabulova, Inclusive Growth Project Implementation Specialist - Bakhtiyor Rajabov, the UNDP Aid for Trade Project Manager - Dilshod Akbarov and Youth Employment Project Manager - Sagitjan Aytjanov.
Mutually beneficial and promising areas of services aimed at the meeting, as well as the issues of further development of cooperation in the field of education were discussed.
The proposals intended for getting acquainted with current and future UNDP projects and tenders were presented.
At the end of the meeting, the further steps to develop cooperation ties in areas of mutual interests were identified.