ALESSANDRO FIORENTINODAN MAHORAT-DARSI
2020 yil 14 yanvar kuni, Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi binosida, «KNOWLEDGE HUB» loyihasi doirasida, amaliy tajriba almashish, o’zaro hamkorlikni rivojlantirish maqsadida, tinglovchilar uchun «Evropada transport-logistika sanoatini transformatsiyalashuvi» mavzusida mahorat darsi bo'lib o'tdi.
Ma'ruzachi sifatida, o'z taqdimoti bilan «Grande Albergo Excelsior Vittora S.p.A.-Luxury Hospitability» direktorlar kengashi a'zosi va «MODE Consulting» (Italiya, Rim) kompaniyasi hamkori - janob Alessandro Fiorentino qatnashdi.
Janob Alessandro Fiorentino uzoq vaqt davomida Italiya va chet davlatlarida xususiy va davlat sektorlarida strategiyalarni ishlab chiqish, marketing boshqaruvi, xalqaro biznesni rivojlantirish, bozor tadqiqotlari, tashkiliy dizayn va salohiyatni oshirish sohalarida ishlagan. Uning yuqori darajadagi tajribasi oilaviy biznesdan Deloitte Consulting va Trenitalia singari yirik tashkilotlarga qadar bo'lgan va turli kompaniyalarda Direktorlar kengashi a'zosi sifatida ishlagan. Shuningdek, bugungi kunda «O'zbekiston temir yo'llari» AJning temir yo'l infratuzilmasini va umuman kompaniyaning rivojlantirish bo'yicha amaldagi maslahatchisi hisoblanadi.
Strategik marketing va xizmatlarni rivojlantirish bo'yicha kata tajribaga ega ekspert murabbiy sifatida, tinglovchilar bilan transport logistikasi sohasidagi shaxsiy va professional kuzatuvlar bilan o'rtoqlashdi, shuningdek, Italiya va Germaniya transport sohasi, jumladan, transport logistikasini rivojlantirish bosqichlari va ikki mamlakat milliy logistikasi qonuniy-huquqiy tartibga solish bo'yicha foydali ma'lumotlar bilan o'rtoqlashdi. Shuningdek, transport xizmatlari bozori, Evropada transport-logistika xizmatlarining hozirgi holati va uni rivojlantirish, transport va temir yo'l infratuzilmasi, Italiyada yuk va yo'lovchi tashish shaffofligi haqida so'zlab berdi.

МАСТЕР КЛАСС ОТ АЛЕССАНДРО ФИОРЕНТИНО
14 января 2020 года, в здании Республиканской Высшей школы бизнеса и управления, для слушателей магистратуры прошел мастер-класс на тему: «Трансформация транспортно-логистической индустрии в Европе», организованный в рамках проекта «KNOWLEDGE HUB», направленный на обмен практическим опытом, расширения круга партнеров, облегчения диалога и взаимовыгодного сотрудничества.
В качестве спикера с презентацией выступил - член совета директоров «Grande Albergo Excelsior Vittora S.p.A.-Luxury Hospitability» и партнер компании «MODE Consulting» (Италия, Рим) – господин Алессандро Фиорентино.
Г-н Алессандро Фиорентино долгое время работал в Италии и за рубежом в частном и государственном секторах в области разработки стратегий, управления маркетингом, развития международного бизнеса, исследования рынка, организационного проектирования и наращивания потенциала. Его опыт работы на высшем уровне варьируется от семейного бизнеса до крупных организаций, таких как Deloitte Consulting и Trenitalia, и включает в себя работу в качестве члена Совета директоров в различных компаниях. Также, на сегодняшний день, он является действующим консультантом АО «Узбекистон темир йуллари» по развитию железнодорожной инфраструктуры и в целом Компании.
Как опытный эксперт по маркетингу стратегий и услуг поделился со слушателями своими личными и профессиональными наблюдениями в сфере транспортной логистики, а также поделился полезной информацией о транспортной отрасли Италии и Германии, в том числе об этапах развития транспортной логистики и законодательно-правовое оформление национальной логистики двух стран. Также, рассказал о рынке транспортных услуг, текущем развитии и либерализации транспортно-логистических услуг в Европе, о прозрачности транспортной и железнодорожной инфраструктуры, грузовых и пассажирских перевозках в Италии.