Madaniyat elementlaridan biri bu - kitobdir. Kutubxonaga kitob hadya qilish an'anasi asrlar davomida mavjud bo'lib, bugungi kungacha yetib kelgan.
Kutubxonalar jamiyat manfaatida foydalanish uchun ulkan resurs va imkoniyatlarga ega. Shuning uchun, sovg'ani, birinchi navbatda, bilimga sarmoya sifatida, inson kelajagi ustuni sifatida qaraladi. Bunday tadbirlarda ishtirok etish ijtimoiy ahamiyatga ega qadriyatlarga sodiqlik belgisiga aylanadi.
Bugun, 12 fevral kuni Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda–Oliy maktab) axborot-resurs markazi yangi xorijiy nashrlar bilan to'ldi. 220 dan ortiq kitoblar kutubxonani to'ldirib, barcha o'quvchilarga taqdim etildi.
Ushbu kitoblarni sovg’a tariqasida Oliy maktabda o’z faoliyatini boshlagan Ayova shtati universiteti (AQSh) professori – Tina Koffelt taqdim qildi.
Ushbu nashrlar iqtisodiy tadqiqotlar uchun muhim ilmiy ahamiyatga ega, chunki ular loyiha boshqaruvi, biznes aloqalari, marketing, menejment va boshqa sohalarda Amerika va g'arbiy Evropa olimlarining izlanishlarini o'z ichiga oladi.
Ushbu nashrlar iqtisodiy tadqiqotlar uchun muhim ilmiy ahamiyatga ega, chunki ularda loyihalarni boshqarish, biznes aloqalari, marketing, menejment va boshqa sohalardagi Amerika va G'arbiy Evropa olimlarining ma'lumotlari mavjud.
O'rta maktab professor Tina Koffeltga qo'shgan hissasi uchun minnatdorlik bildirib unga birgalikda ishlashda muvaffaqiyat tilaydi!

КНИГИ В ПОДАРОК: БИБЛИОТЕКА ВЫСШЕЙ ШКОЛЫ ПОПОЛНИЛАСЬ ЛИТЕРАТУРОЙ
Один из элементов культуры — это книга.  Традиция дарения книг библиотеке существовала столетиями и продолжается по сей день.
Библиотеки обладают огромным ресурсом и возможностями использовать его на благо общества. Поэтому, дарение можно рассматривать, прежде всего, как инвестирование в знания, в развитие человека. Участие в подобных акциях становится признаком приверженности к общественно-значимым ценностям.
Сегодня, 12 февраля Информационно-ресурсный центр Республиканской высшей школы бизнеса и управления (далее-Высшая школа) пополнился новыми иностранными изданиями. Более 20 книг пополнили фонд библиотеки и стали доступны для всех читателей.
Дарителем на этот раз стала профессор университета штата Айова (США) - Тина Коффелт, которая недавно присоединилась к педагогическому составу Высшей школы.
Данные издания представляют значимую научную ценность для экономических исследований, поскольку содержат информацию американских и западноевропейских ученых в области проектного управления, бизнес коммуникаций, маркетинга, менеджмента и др.
Высшая школа очень ценит и искренне благодарит профессора Тину Коффелт за внесенный вклад, а также желает успехов в совместной работе!