Madaniyat elementlaridan biri bu - kitobdir. Kutubxonaga kitob hadya qilish an'anasi asrlar davomida mavjud bo'lib, bugungi kungacha yetib kelgan.
Kutubxonalar jamiyat manfaatida foydalanish uchun ulkan resurs va imkoniyatlarga ega. Shuning uchun, sovg'ani, birinchi navbatda, bilimga sarmoya sifatida, inson kelajagi ustuni sifatida qaraladi. Bunday tadbirlarda ishtirok etish ijtimoiy ahamiyatga ega qadriyatlarga sodiqlik belgisiga aylanadi.
Bugun, 12 fevral kuni Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda–Oliy maktab) axborot-resurs markazi yangi xorijiy nashrlar bilan to'ldi. 220 dan ortiq kitoblar kutubxonani to'ldirib, barcha o'quvchilarga taqdim etildi.
Ushbu kitoblarni sovg’a tariqasida Oliy maktabda o’z faoliyatini boshlagan Ayova shtati universiteti (AQSh) professori – Tina Koffelt taqdim qildi.
Ushbu nashrlar iqtisodiy tadqiqotlar uchun muhim ilmiy ahamiyatga ega, chunki ular loyiha boshqaruvi, biznes aloqalari, marketing, menejment va boshqa sohalarda Amerika va g'arbiy Evropa olimlarining izlanishlarini o'z ichiga oladi.
Ushbu nashrlar iqtisodiy tadqiqotlar uchun muhim ilmiy ahamiyatga ega, chunki ularda loyihalarni boshqarish, biznes aloqalari, marketing, menejment va boshqa sohalardagi Amerika va G'arbiy Evropa olimlarining ma'lumotlari mavjud.
O'rta maktab professor Tina Koffeltga qo'shgan hissasi uchun minnatdorlik bildirib unga birgalikda ishlashda muvaffaqiyat tilaydi!

BOOKS AS A GIFT: LIBRARY OF THE GRADUATE SCHOOL ENRICHED WITH LITERATURE
Book is one of the most important components of culture. The tradition of donating books to the library has existed for centuries and continues to this day.
Libraries have a huge resource and the ability to use it for the benefit of society. Therefore, donation can be considered, first of all, as an investment in knowledge, in human development. Participation in such events becomes a sign of commitment to socially significant values.
Today, February 12, the Information Resource Center of the Republican Graduate School of Business and Management (hereinafter referred to as the Graduate School) has been enriched with new foreign publications. More than 20 books were donated to the library and became available to all readers.
This time the donor was a professor at the University of Iowa (USA) - Tina Coffelt, who recently joined the teaching staff of the Graduate School.
These publications are of significant scientific value for economic research, because they contain information from American and Western European scientists in the field of project management, business communications, marketing, management, etc.
Graduate school appreciates and sincerely thanks Professor Tina Koffelt for her contribution, and also wishes her success in establishing fruitful cooperation!