IQTISODIY TARAQQIYOT VA KAMBAG'ALLIKNI QISQARTIRISH VAZIRLIGI XODIMLARI TOMONIDAN MAHORAT DARSLARI
O'zbekiston Respublikasi iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi (keyingi o'rinlarda - iqtisodiy taraqqiyot vazirligi) huzuridagi biznes va tadbirkorlik oliy maktabida o'qitilayotgan fanlarning amaliyot bilan bog'liqligini oshirish, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan iqtisodiy islohotlar, ayniqsa, iqtisodiy taraqqiyot vazirligi asosiy faoliyati bilan kengroq tanishtirish maqsadida biznes va tadbirkorlik oliy maktabi tinglovchilari uchun Vazirlikning departament va boshqarmalarining tajribali mutaxassislari ishtirokida 2020 yil noyabr – 2021 yil fevral oylari oralig'ida har hafta mahorat darslari o'tkazilishi rejalashtirilgan.
Birinchi mahorat darsi 2020 yil 19 noyabr soat 15:00 da “Mamlakat iqtisodiy taraqqiyotida makroiqtisodiy siyosat, tahlil va prognozlashtirishning ahamiyati” mavzusida (onlayn shaklda) o'tkaziladi.
- O'zbekiston Respublikasi iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi "iqtisodiy o'sishni hududlar hamda sifat omillari kesimida tahlil qilish va prognozlash" boshqarmasi boshlig'i o'rinbosari – Nasriddinov Fazliddin Fayzullaevich;
- O'zbekiston Respublikasi iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi "moliyaviy dasturlash" bo'limi boshlig'i – Fayzullaev Yadgar Shukurullaevich.

MASTER CLASSES ORGANIZED BY REPRESENTATIVES OF THE MINISTRY OF ECONOMIC DEVELOPMENT AND POVERTY REDUCTION OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN
In order to increase the relevance of the disciplines taught at the Graduate School of Business and Entrepreneurship, to get acquainted with the main activities of the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction of the Republic of Uzbekistan with the participation of experienced specialists of the Ministry, from November 2020 to February 2021, weekly master classes will be held.
The first lesson will take place on November 19, 2020 at 15:00 on the topic "The role of macroeconomic policy, analysis and forecasting in the country's economic development" (online).
Lecturers:
- Nasriddinov Fazliddin Fayzullaevich – Deputy Head of the Department "Analysis and Forecasting of Economic Growth by Regions and Quality Factors" of the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction of the Republic of Uzbekistan;
- Fayzullaev Yadgar Shukurullaevich – Head of the “Financial Programming” Department of the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction of the Republic of Uzbekistan.