OLIY MAKTAB PROFESSOR-O'QITUVCHILARI UCHUN TASHKIL QILINGAN MA'RUZALAR
2020 yil 14 yanvar kuni Handong Global Universiteti va Konkuk universiteti delegatsiyalari tashrifi doirasida Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi professor-o'qituvchilari uchun o’zlarining ma'ruzalari bilan qatnashishdi.
Birinchi bo’lib Handong Global universiteti professori Bomxa Ji (Beomha Jee) «Amerika biznes maktablarining eng yaxshi amaliyotlari va strategiyalari» mavzusidagi taqdimoti bilan qatnashdi.
O’z ma'ruzasida AQShning etakchi biznes maktablarida MBA dasturining o'ziga xos xususiyatlariga e'tibor qaratdi. Biznes maktablarining o'zgaruvchan sharoitlarga moslashish va imkoniyatlarini kengaytirishda yuzaga keladigan muammolar haqida batafsil ma'lumot berildi. AQShda 2019 yilda e'tibor berish kerak bo'lgan MBA dasturlarining eng yaxshi amaliyotlari va asosiy 6 ta tendentsiyani, xususan, avtomatlashtirish, robototexnika va sun'iy idrok, katta ma'lumotlarni tahlil qilish, dizayn-fikrlash, moliyaviy texnologiyalar va xavfsizlik masalalariga e'tibor qaratishga qaratilgan narsalarni taqdim etdi.
So’ng, «AACSB xalqaro akkreditatsiyasi va biznes maktablari uchun uning ahamiyati» mavzusidagi taqdimot bilan Konkook universiteti professori - Yon Kim (Yong Kim) xam o’z chiqishi bilan qatnashdi.
Hozirgi kunda akkreditatsiya nima uchun dolzarbligi, ACSB akkreditatsiyasining standartlari va xarajatlari haqida gapirdi.  Shuningdek, akkreditatsiya qilishning umumiy jarayonlari, ta'lim muassasasini sifatli baholash bosqichlari, sifatli ta'lim berishning tan olinishi haqida so'zlab berdi.
Tadbir juda samarali bo'lib, uning so’ngida  esdalik uchun umumiy fotosuratga tushish bilan yakunlandi!

ГОСТЕВЫЕ ЛЕКЦИИ ДЛЯ ПРОФЕССОРСКО-ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКОГО СОСТАВА ВЫСШЕЙ ШКОЛЫ
14 января 2020 года, в рамках визита делегации Глобального Университета Хандонг и Университета Конкук состоялись гостевые лекции для профессорско-преподавательского состава Республиканской Высшей школы бизнеса и управления.
Первым выступил Профессор Бомха Джи (Beomha Jee) из Глобального Университета Хандонг с презентацией на тему: «Лучшие практики и стратегии американских бизнес-школ».
В ходе лекции он уделил внимание особой специфике программы МВА в ведущих бизнес школах США. Подробно рассказал о существующих проблемах, с которыми сталкиваются бизнес-школы в расширении возможностей и адаптации к меняющимся условиям. Представил вниманию лучшие практики программ МВА в США и ключевые 6-трендов в 2019 году, на которые стоит обратить внимание, а именно на автоматизацию, робототехнику и искусственный интеллект, анализ больших данных, интернет вещей, дизайн-мышление, финансовые технологии и безопасность.
Далее с презентацией на тему: «Что такое аккредитация AACSB и её важность для бизнес-школ» выступил профессор-Ён Ким (Yong Kim) из Университета Конкук.
Он рассказал о том, почему в настоящее время актуальна аккредитация, стандартах и расходах аккредитации AACSB. Также, рассказал об общих процессах аккредитации, этапах проведения внешней оценки образовательного учреждения, для установления действительности предоставления качественного образования.