Spiker haqida ma’lumot
Janob Piter kim ilgari "Starcom Mediavest Group" kompaniyasining raqamli texnologiyalar bo'limi boshlig'i bo'lib ishlagan, u yerda Cebu Pacific, McDonald's, Mead Jonson va Samsung kompaniyalari uchun samarali marketing kampaniyalarini boshqargan. Performans marketingida Piterning tajribasi ZenithOptimedia-dagi Performics va raqamli texnologiyalar bo'yicha mutaxassis sifatida oldingi tajribasiga asoslangan bo'lib, uni Starcom Mediavest Group kompaniyasida ijro etuvchi marketing bo'limi 1 yilda ochilgan uchta biznesni tashkil etishga olib keldi.
U ekran va dasturiy ta'minot platformasi reklamalarini o'z ichiga olgan onlayn marketing sohasida 2 million dollardan ko'proq mablag'ni boshqargan. Uning tajribasi Publicis Groupe uchun muhim va samarali deb topildi, u yerda Kim SMG Universitetida (Starcom Mediavest Group) raqamli marketing bo'yicha treningni olib bordi, natijada 100 dan ortiq talabalar Google, Facebook va Programmatic tomonidan sertifikatlanishdi.
Piter Googlening ishlash gurusi (Blue Belt (Ko’k rang belbog’) - dunyodagi birinchi partiya) sifatida akkreditlangan va Google DoubleClick Search, Google DoubleClick Campaign Manager, Google Advanced Search, Display va Video sertifikatlari, shuningdek, Bing Ads va Facebook Studio Edge sertifikatlarini qo’lga kiritgan.
Janob kim hozirda IE biznes maktabining biznes boshqaruvi yo’nalishi bo’yicha magistrlik darajasini olmoqda va Janubiy Koreyaning Handong Global universitetida psixologik maslahat va biznesni boshqarish yo’nalishi bo'yicha bakalavr darajasini oldi. Oxirgi 15 yil davomida Filippinda yashaydi.

Информация о спикере
Г-н Питер Ким  ранее был руководителем отдела цифровых технологий в Starcom Mediavest Group, где он руководил кампаниями по эффективному маркетингу для компаний Cebu Pacific, McDonald’s, Mead Johnson и Samsung среди множества клиентов на 20 рынках по всему миру. Опыт Питера в перформанс-маркетинге также основывался на его предыдущем опыте работы в качестве лидера по поиску в Performics и специалиста по цифровым технологиям в ZenithOptimedia, что привело его к созданию подразделения перформативного маркетинга в Starcom Mediavest Group, открывшего три бизнеса в годовом исчислении.
Он управлял более 2 миллионами долларов в ведении онлайн маркетинга, что включало в себя рекламу на экранах и программных платформах. Его опыт оказался ценным для Publicis Groupe, где он руководил тренингом по цифровому маркетингу в университете SMG (Starcom Mediavest Group), в результате чего более 100 студентов прошли сертификацию в Google, Facebook и Programmatic.
Питер аккредитован в качестве гуру производительности Google (Голубой пояс - первая партия в мире) и имеет сертификаты Google DoubleClick Search, Google DoubleClick Campaign Manager, Google Advanced Search, Display и Video, а также сертификаты Bing Ads и Facebook Studio Edge.
Г-н Ким в настоящее время получает степень магистра делового администрирования в бизнес-школе IE и получил степень бакалавра в области психологического консультирования и управления бизнесом в Глобальном университете Хандонг в Южной Корее. Последние 15 лет он проживает на Филиппинах.