O'ZBEKISTON DAVLAT BAYROG'I KUNI
Mamlakatimiz tarixida barcha avlodlarni birlashtiradigan, xalq ruhini ifoda etadigan, uning ulug'vor o'tmishini, bugungi va kelajagini ifodalovchi unutilmas sanalar mavjud.
Davlat bayrog'i kuni ana shunday bayramlardan biridir. Gerb va madhiya bilan bir qatorda, davlat bayrog'i Vatanimizning eng muhim davlat ramzlaridan biri xisoblanib, undagi ranglar tinchlik va vatanparvarlik, ishonchliligi va xavfsizligi g'oyalarini o'zida mujassam etgan.
Milliy bayrog'imiz tarixiy qadriyatlar asosida barpo etilib, o'tmishimizni, bugungi va kelajagimizni o'zida mujassam etgan ulkan milliy kuch, yuksak aql-zakovat va Iroda qudratini o'zida mujassam etib, ona suti, uning Lullaby qo'shiqlari, buyuk ajdodlarimizning yo'l-yo'riqlarini o'zida mujassam etgan.
Davlat bayrog'i kuni-muhim ijtimoiy-siyosiy voqea xisoblanib, buyuk mamlakat tarixiga hurmat, avlodlarning uzluksizligi va ma'naviy aloqasini mustahkamlashga kata xissa qo’shadi.
O'zbekiston Respublikasi davlat bayrog'ining 28-yilligini keng miqyosda nishonlash, unga bo’lgan chuqur hurmat-ehtirom bildirish orqali, Biznes va boshqaruv respublika Oliy maktabi magistratura tinglovchilari va professor-o'qituvchilari, Toshkent shahrining Oqsaroy qarorgohida joylashgan, Islom Karimov nomidagi ilmiy-ma'rifiy yodgorlik majmuasiga tashrif buyurib, birinchi Prezidentimiz haykali poyiga gul qo'yishdi.
Bunday tadbirlar, yoshlarning ma'naviy-axloqiy, qadriyatlarni e’zozlash, vatanparvarlik tuyg'usi, o'z tarixi, an'analari va ma'naviy qadriyatlariga hurmatni mustahkamlashga xizmat qiladi.

ДЕНЬ ГОСУДАРСТВЕННОГО ФЛАГА УЗБЕКИСТАНА
В истории нашей многонациональной страны есть памятные даты, которые сплачивают все поколения, выражают дух народа, символизируют его славное прошлое, настоящее и будущее.
День государственного флага один из таких праздников. Государственный флаг наравне с гербом и гимном по праву является одним из важнейших государственных символов нашей Отчизны, воплощая в этой цветовой гамме идеи миролюбия и патриотизма, надежности и безопасности страны.
Национальный флаг создан на основе исторических ценностей и символизирующий наше прошлое, настоящее и будущее, которая олицетворяет собой огромную национальную мощь, высокий интеллект и силу воли, которые мы впитали с молоком матери, ее колыбельными песнями, наставлениями великих предков.
День государственного флага — значимое общественно-политическое событие, дань уважения истории великой страны, укрепляющее преемственность и духовную связь поколений.
Выражая своё глубокое уважение, в честь празднования 28-летия Государственного флага Республики Узбекистан, профессорско-преподавательский состав и слушатели магистратуры Республиканской Высшей школы бизнеса и управления посетили Научно-просветительский мемориальный комплекс имени Ислама Каримова, находящийся в резиденции Оксарой в городе Ташкент и возложили цветы к подножию памятника Первого Президента нашей страны.
Подобные мероприятия способствуют укреплению духовно-нравственных ценностей, чувства патриотизма, уважение к своей истории, традициям и духовным ценностям.