BOSHQARUV ORGANI VAKILLARI UCHUN SEMINAR-TRENINGNI TO'RTINCHI KUNI
O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida 2021 yil 11-26 yanvar kunlari Qoraqalpog'iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining, viloyatlar va Toshkent shahar, shuningdek, tuman (shahar) hokimlarining birinchi o'rinbosarlarining saviyasi va malaka darajasi oshirish maqsadida seminar-treninglar tashkil etilgan.
Joriy yil 14 yanvar kuni seminar-treningni 4-kuni o'z yakuniga etdi. Unda hududlar kesimida tashkil qilangan 1-guruh (Qoraqalpog'iston Respublikasi, Xorazm, Navoiy va Buxoro viloyatlari) hokimlarining birinchi o'rinbosarlari ishtirok etishdi.
Seminar-trening ishtirokchilari Toshkent shahrida so'nggi yillarda tadbirkorlikni rivojlantirish borasidagi amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar hamda bunyodkorlik ishlari bilan tanishishdi. Xususan, Toshkent shahri, Yashnobod tumanidagi “Texnopark” hududida amalga oshirilgan loyihalar, Mirzo-Ulug'bek tumanida ko'p qavatli uylar va mahalla guzarlari binolarida amalga oshirilgan kichik tadbirkorlik loyihalari, “Toshkent Siti” majmuasida olib borilayotgan qo'rilish loyihalari va yangi ishga tushirilgan er-usti metro yo'liga tashrif buyurishdi.
Eslatib o'tamiz, 2-guruh ishtirokchilari (Surxondaryo, Qashqadaryo, Samarqand va Jizzax viloyatlari) hokimlarining birinchi o'rinbosarlari uchun Semir-trening 2021 yil 15-18 yanvar kunlari bo'lib o'tadi.

THE FOURTH DAY OF THE SEMINAR TRAINING FOR GOVERNMENT REPRESENTATIVES
In order to improve knowledge and skills in managing the integrated socio-economic development of regions, in the period from January 11-26, 2021, at the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Ministry of Economic Development and Poverty Reduction of the Republic of Uzbekistan, a training seminar was organized for the Chairman of the Council of Ministers of the Republic of Karakalpakstan, as well as khokims of regions, districts (cities) and Tashkent city, on financial and economic development and poverty reduction.
On January 14 this year, the 4th day of the training seminar ended. It was attended by the first deputy khokims in the context of regions (Republic of Karakalpakstan, Khorezm, Navoi and Bukhara regions).
The participants got acquainted with the measures taken in Tashkent in recent years to develop entrepreneurship and creative activity. In particular, they visited the projects being implemented in the Technopark in the Yashnabad district of Tashkent, got acquainted with the multi-storey buildings that were erected in the Mirzo-Ulugbek district, small business projects in the makhalla guzars, got acquainted with the projects implemented in the Tashkent city, and also recently the commissioned surface metro line.
It will be recalled that the semi-training for the first deputy governors of the 2nd group (Surkhandarya, Kashkadarya, Samarkand and Jizzakh regions) will be held on January 15-18, 2021.