BOSHQARUV ORGANI VAKILLARI UCHUN SEMINAR-TRENINGNI TO'RTINCHI KUNI
O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida 2021 yil 11-26 yanvar kunlari Qoraqalpog'iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining, viloyatlar va Toshkent shahar, shuningdek, tuman (shahar) hokimlarining birinchi o'rinbosarlarining saviyasi va malaka darajasi oshirish maqsadida seminar-treninglar tashkil etilgan.
Joriy yil 14 yanvar kuni seminar-treningni 4-kuni o'z yakuniga etdi. Unda hududlar kesimida tashkil qilangan 1-guruh (Qoraqalpog'iston Respublikasi, Xorazm, Navoiy va Buxoro viloyatlari) hokimlarining birinchi o'rinbosarlari ishtirok etishdi.
Seminar-trening ishtirokchilari Toshkent shahrida so'nggi yillarda tadbirkorlikni rivojlantirish borasidagi amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar hamda bunyodkorlik ishlari bilan tanishishdi. Xususan, Toshkent shahri, Yashnobod tumanidagi “Texnopark” hududida amalga oshirilgan loyihalar, Mirzo-Ulug'bek tumanida ko'p qavatli uylar va mahalla guzarlari binolarida amalga oshirilgan kichik tadbirkorlik loyihalari, “Toshkent Siti” majmuasida olib borilayotgan qo'rilish loyihalari va yangi ishga tushirilgan er-usti metro yo'liga tashrif buyurishdi.
Eslatib o'tamiz, 2-guruh ishtirokchilari (Surxondaryo, Qashqadaryo, Samarqand va Jizzax viloyatlari) hokimlarining birinchi o'rinbosarlari uchun Semir-trening 2021 yil 15-18 yanvar kunlari bo'lib o'tadi.

ЧЕТВЕРТЫЙ ДЕНЬ СЕМИНАР-ТРЕНИНГА ДЛЯ ПЕРВЫХ ЗАМЕСТИТЕЛЕЙ ХОКИМОВ
В целях повышения знаний и навыков управления комплексным социально-экономическим развитием регионов, в период с 11-26 января 2021 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан, организован семинар-тренинг для заместителей председателя Совета Министров Республики Каракалпакстан, первых заместителей хокимов областей и города Ташкента, а также районов (городов) по вопросам финансово-экономического развития и сокращения бедности.
14 января текущего года завершился 4-й день семинар-тренинга. В нем приняли участие первые заместители хокимов в разрезе регионов (Республика Каракалпакстан, Хорезмская, Навоийская и Бухарская области).
Участники ознакомились с мерами, предпринимаемыми в Ташкенте за последние годы по развитию предпринимательства и творческой деятельности. В частности, они посетили проекты, реализуемые в "Технопарке" в Яшнабадском районе Ташкента, ознакомились с многоэтажными домами, которые возведены Мирзо-Улугбекском районе, проектами малого бизнеса в махаллинских гузарах, ознакомились с проектами, реализуемыми в "Ташкент сити", а также недавно введенную в эксплуатацию наземную линию метро.
Напомним, что семир-тренинг для участников 2-й группы (первых заместителей хокимов Сурхандарьинской, Кашкадарьинской, Самаркандской и Джизакской областей) пройдет с 15 по 18 января 2021 года.