Yaponiyaning JICA agentligi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2021 yil 27 yanvar kuni, O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi (keyingi o'rinlarda–Oliy maktab) direktori v.v.b - I. O’. Umrzaqov boshchiligida Yaponiya xalqaro hamkorlik agentligi (JICA) ning O‘zbekistondagi vakolatxonasi, JICA ko'ngillilari koordinatori - Utsumi Mariya va JICA dasturlari koordinatori - Farhod Qurbonov bilan ishchi uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Asosiy ko'zlangan maqsad - Oliy maktab va JICA o'rtasidagi hamkorlikni kengaytirish va mustahkamlash. Uchrashuvda Oliy maktab va JICA o'rtasida ta'lim jarayoniga o'qituvchi ko'ngillilarni jalb etish, jumladan, marketing va menejment bo'yicha mutaxassislar, turli xil grantlar bo'yicha mavjud hamkorlik masalalari, Oliy maktab professor-o'qituvchilari va hodimlari uchun bepul qisqa muddatli o'quv dasturlari va kurslarini tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv ta'lim yo’nalishida istiqbolli qo'shma loyihalarni amalga oshirishda alohida turtki beradigan yuksak saviyada bo’lib o'tdi.
JICA - rivojlanayotgan mamlakatlarda iqtisodiy, ijtimoiy o'sish bo'yicha ko'maklashadigan va xalqaro hamkorlikni kengaytirishni maqsad qilgan xukumat agentligi.

A meeting was held with representatives of JICA in Uzbekistan
On January 27, 2021 under the direction of acting director of Graduate school of business and entrepreneurship under the Ministry of economic development and poverty reduction (hereinafter - Graduate school) – I.U.Umrzakov, a working meeting was held with representatives of the Japan International Cooperation Agency in Uzbekistan (JICA), the coordinator of JICA volunteers - Utsumi Maria and the coordinator of JICA programs - Farhod Kurbanov.
The main goal is to expand and strengthen cooperation between the Graduate school and JICA. At the meeting, the issues of existing cooperation between the Graduate school and JICA on the involvement of volunteer teachers in the educational process, including marketing and management specialists, the provision of various grants, and the provision of free short-term training programs and courses for the teaching staff of the Higher School were discussed.
The meeting was held at a high level, which will give a special impetus to the implementation of promising joint projects in the field of education.
JICA is a government agency dedicated to promoting economic and social growth in developing countries and promoting international cooperation.