«Loyiha boshqaruvi (Project Management)» - boshqaruv faoliyatida muvaffaqiyatli kar'yera qurishga qaratilgan. Bugungi barqaror iqtisodiyotda doimiy o'zgarishlarga ega bo'lgan, malakali tarzda o'rnatilgan boshqaruv faoliyati - muvaffaqiyatli biznesning kalitidir. Shuni ham unutmaslik kerakki, loyihaviy boshqarish tamoyillari va vositalari iqtisodiyotning xususiy va davlat sektorida keng qo'llaniladi.
Kim uchun?
Magistirlik dasturi xo'jalik boshqaruvi organlari, aksiyadorlik jamiyatlari va boshqa tadbirkorlik sub'yektlari uchun mo'ljallangan. Bitiruvchilarga, faqat boshlang'ich kasblarga va kelgusida o'qish uchun professional bilimlarni chuqurlashtirishni istagan mutaxassislarga mos keladi.
- Tinglovchilarni loyiha va ta'minotni boshqarish sohasidagi muvaffaqiyatli kar'yera uchun tayyorlash;
- Samarali korporativ boshqaruvi, yuqori darajadagi biznes etiketi uchun zarur bo'lgan ko'nikmalarni rivojlantirish.
- O'qish va ishni bir vaqtning o'zida olib borish;
- Zamonaviy xalqaro ta'lim standartlari va talablarini inobatga olgan holda, ishlab chiqilgan ta'lim dasturlari bo'yicha o'quv jarayoni;
- Ilg'or pedagogik, axborot - kommunikatsiya texnologiyalari asosida o'qitish shakllari va usullari;
- Germaniya, Italiya va boshqa iqtisodiy rivojlangan mamlakatlar ta'lim muassasalaridan jalb qilingan professor o'qituvchilarning mavjudligi;
Dasturning muhim hususiyati shundaki, tinglovchilar strategik rejalashtirish, loyiha ekspertizasi, loyihani modellashtirish, biznes jarayonlarini boshqarishning asosiy poydevoriga ega bo'lishadi. Bu esa amaliyotda metodologiyani samarali qo'llash uchun yaxshi zamin yaratadi.

The Master program in Project Management is aimed at building a successful career in management. In today's unstable economy, characterized by constant changes, competently constructed management activity is the key to a successful business. It is also worth remembering that the principles and tools of project management are widely used both in the private and public sectors of the economy.
The master program is intended for economic management bodies, joint-stock companies and other business entities. It is suitable both for graduates who are just beginning their careers, and for professionals who would like to deepen their professional knowledge for further growth.
- preparing students for a successful career in the field of project and supply management;
- development of skills necessary for the effective management of the enterprise, a high level of business etiquette.
- the possibility of combining study and work;
- The educational process for educational programs, developed taking into account modern international educational standards and requirements;
- forms and methods of training based on advanced pedagogical, information and communication technologies;
- participation of professors and teachers of leading educational institutions in Germany and other economically developed countries;
- problem-oriented discussions, “round tables”, conferences, symposiums with the participation of scientists and specialists of the republic and foreign countries;
- the possibility of studying abroad on the basis of a partnership program;
An important feature of the program is that, the students will receive a fundamental basis of strategic planning, project expertise, project modeling, business process management, which creates a good basis for the effective application of the methodology in practice.