PEARSON: STRATEGIK BOSHQARUV VA YETAKCHILIK
Strategik boshqaruv va yetakchilik bo’yicha 7 darajali “Pearson BTEC Uzbekistan” professional diplomi strategik boshqaruv yo’nalishi yoki rahbarlik roli bo’yicha ishga joylashishni yoki ushbu yo’nalishda o’z ish joyiga ega bo’lganlar bilim va ko’nikmalarini oshirishni maqsad qilgan o’quvchilar uchun mo’ljallangan
Ushbu malaka oshirish kursi nimalarni qamrab oladi?
Ushbu malaka oshirish o’quv rejasi o’quvchilarni davlat korxonalari yoki tijorat korxonalarida ishlash uchun zarur bo’lgan strategik boshqaruv va yetakchilikning asosiy omillarini, hamda ularni tashkilotlarda tadbiq etish va qobiliyatlarini oshirishni tushunib yetishlari uchun zarur bilim va ko’nikmalarni qamrab olgan holda tuzib chiqilgan.
Ushbu malaka oshirish kursi qanday natijalar beradi?
Ushbu malaka oshirish kursi strategik boshqaruv va yetakchilik yo’nalishida ishga joylashish imkoniyatlarini keng tarmoqda oshiradi. Ushbu yo’nalishda mavjud ish o’rinlari quyidagilar:
• sifat bo’yicha strategik menejer;
• Operatsiyalar bo’yicha strategik menejer;
• Boshqaruv savollari bo’yicha konsalting
O’quv yuklamasi hajmi: 310 o’quv soati
Davomiyligi: 6 oy
Tinglovchilar  soni: 25 ta
Kursni muvaffaqiyatli yakunlagan talabalar strategik boshqaruv va yetakchilik yo’nalishi bo’yicha “Pearson BTEC Uzbekistan Level 5” professional diplomi bilan taqdirlanadilar.

PEARSON: СТРАТЕГИЧЕСКОЕ УПРАВЛЕНИЕ И ЛИДЕРСТВО
Pearson BTEC Узбекистан Уровень 7 Профессиональный диплом в сфере развития навыков стратегического управления и лидерства предназначен для учащихся, которые хотят перейти на работу в области стратегического управления и руководящей роли или дальнейшего развития своих знаний и навыков управления, если они уже работают.
Что охватывает данная квалификация?
Содержание этой квалификации было разработано, чтобы позволить учащимся понять концепции управления и лидерства, а также их применение в организациях и развить навыки, необходимые для работы на стратегическом уровне в государственных службах или коммерческих организациях.
К чему приведет данная квалификация?
Данная квалификация способствует расширению возможностей для трудоустройства в области стратегического управления и лидерства. Рабочие места, доступные в этих областях, включают:
• стратегический менеджер по качеству;
• стратегический менеджер по операциям;
• консультирование по вопросам управления.
Объем учебной нагрузки: 310 ак.ч.
Продолжительность: 6 месяцев
Количество слушателей: 25 чел
При успешном окончании курса студенты получат: Профессиональный диплом в сфере развития навыков стратегического управления и лидерства Pearson BTEC Узбекистан Уровень 7